Mesto Kolárovo

Gúta város

A város hivatalos honlapja

Megkezdődött a szúnyoggyérítés városunkban

Megkezdődött a szúnyoggyérítés városunkban

Gúta városa a folyók árterében, kanálisokban már megkezdte a szúnyoggyérítést biológiai eljárással, 2023. május 25-én, az esti órákban pedig földi járművekről juttatják majd ki a szúnyogirtó szereket

Gúta városa a folyók árterében, kanálisokban már megkezdte a szúnyoggyérítést biológiai eljárással. A szakemberek első lépésként a szúnyogok legnagyobb tenyészőhelyein vetették be a szert. A VECTOBAC G biológiai anyag használatával baktériumot juttatnak a vízbe granulátum formájában, ahol a lárvák fejlődnek, s ettől elpusztulnak. A szer kizárólag a szúnyoglárvákra jelent veszélyt, minden más élőlényre teljesen ártalmatlan.

2023. május 25-én az esti órákban pedig földi járművekről juttatják majd ki a szúnyogirtó szereket, minden esetben napnyugta után. A szakemberek olyan irtószerrel permeteznek, amelyik a legoptimálisabb hatást fejti ki, és a legkevesebb kárt okozza a természetben. Ennek ellenére kérjük a lakosokat, hogy este 8 óra után tartsák csukva az ablakaikat és lehetőleg ne tartózkodjanak kint.

Hozzáadás dátuma: 22. 5. 2023 11:28
Legutóbbi frissítés dátuma: 22. 5. 2023 11:35
Szerző: Beáta Forró