Mesto Kolárovo

Gúta város

A város hivatalos honlapja

Horváth Árpád polgármester közleménye a jelenlegi vírushelyzetről

Gúta város

Tisztelt gútai polgárok!

Kérem engedjék meg, hogy néhány információt és gondolatot osszak meg önökkel. Természetesen a Covid-19 járvány nyomasztja most a legjobban városunk lakosságát, valamint az ezzel kapcsolatos rendeletek, teendők.

Szerencsére úgy a városi idősek otthonában, mint a Kis-Duna panzióban javulni látszik a helyzet. Murányi György igazgató úr közlése szerint a mai naptól (2021.02.09.) magasabb a gyógyultak száma, mint az újabb eseteké. A 60 tesztből 2 lett pozitív, viszont 4 már kigyógyultak, akik eddig pozitív mintát mutattak. Köszönik azt a sok-sok erkölcsi és anyagi támogatást amit városunk vállalkozóitól, lakosaitól kapnak.

Kérem Önöket, hogy használják ki maximálisan a három tesztelő helyet városunk területén. Mindhárom helyen ingyenesen, szinte csak néhány perces várakozással folyik a mintavétel. Mivel a hét végén a város nem tesztel, kérem Önöket, hogy használják ki ezt a lehetőséget és ne hagyják a szombati napra a mintavételt (Béke utca, Kultúrház, Purukban a Jánošík utca 31).

Sok szó esik az alapiskolák megnyitásáról. Tudom, hogy ugyan annyian várták a nyitás, mint akik ellenzik. A többi összes polgármesterrel és iskolaigazgatóval még vasárnap délelőtt is kerestük a helyes megoldást. Sajnos az állam részéről egymásnak ellentmondó, érthetetlen rendeletek jöttek. Így nagyon nehéz dolgozni.

Jelen pillanatban a járási közegészségügyi hivatal rendeletei alapján járunk el.

A mai napon kb. 70 polgármester társammal és iskolaigazgatóval egy nyílt levelet intézünk a miniszterelnökhöz.  Ebből idéznék egy részt:

 

 V uplynulých dňoch sme svedkami narastajúceho napätia v spoločnosti práve z dôvodu nesprávne prijatých, nesprávne načasovaných a nesprávne interpretovaných rozhodnutí, ktoré výrazným spôsobom zasahujú do života občanov SR a našich obyvateľov.

Opatrenia, predpisy a nariadenia šité horúcou ihlou, prezentované na tlačových konferenciách s niekoľkohodinovým predstihom pred nadobudnutím ich účinnosti, podmienky meniace sa z hodiny na hodinu, zdieľané na sociálnych sieťach (ktoré pre samosprávy nie sú oficiálnym komunikačným prostriedkom !!!) a prijímané v napätom stave spôsobenom vyvolanými emóciami politikov sú pre nás neakceptovateľné a neférové.

 

Veronika Remišová miniszterelnök-helyettes is bírálta a döntéseket, melyek „mindenhol káoszt okoztak“. Remélem ígérete szerint ezt hamarosan orvosolni fogják. Egyértelmű, határozott döntések alapján tudnak az önkormányzatok dolgozni.

 

Köszönöm városunk lakosainak a türelmét, megértését és azt, hogy továbbra is betartják a szigorú járványügyi intézkedéseket.

 

Vigyázzunk egymásra és óvjuk magunkat!

 

Tisztelettel

Horváth Árpád  polgármester

Hozzáadás dátuma: 10. 2. 2021 10:49
Legutóbbi frissítés dátuma: 8. 3. 2021 13:41
Szerző: prevod prevod

Események

Naptár

Ke Sze Csü Szo Va
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Információk e-mailben

Hírek elküldése e-mailben

Aktuális időjárás

ma, szombat 16. 10. 2021
szórványos felhőzet 16 °C 7 °C
vasárnap 17. 10. szórványos felhőzet 15/6 °C
hétfő 18. 10. borús égbolt 15/7 °C
kedd 19. 10. borús égbolt 16/8 °C

logologologologo

segitség