Mesto Kolárovo

Gúta város

A város hivatalos honlapja

Tájékoztatás a Gúta területén szervezett adománygyűjtésről -AZ ADOMÁNYOK GYŰJTÉSE FOLYTATÓDIK!

Tájékoztató

Tájékoztató az aktuális eseményekről - frissítve 2022. 4. 7-én

Tisztelt gútai polgárok!
Nagy örömmel és büszkeséggel szeretném továbbítani Nagydobrony polgármesterének köszönő szavait, amelyben háláját fejezi ki minden névvel vagy név nélkül adakozó gútai lakos felé, akik adományaikkal segítették az ukrajnai háborús helyzet miatt nehéz helyzetbe került menekültek százait. Ebben a válságos helyzetben a legkisebb segítségnek is nagy jelentősége van, ezért városunk továbbra is folytatni kívánja az adománygyűjtést. Magam és Gúta Város Önkormányzata nevében is köszönöm önzetlen segítségüket.
Tisztelettel   
Horváth Árpád polgármester
2022. április 7.

Az adománygyűjtés folytatódik
A készletek folyamatos feltöltése érdekében továbbra is várjuk adományaikat Gútán a Szövetkezet termében:
 • hétfőn 13:00-tól 16:00-ig,
 • szerdán 13:00-tól 17:00-ig
 • pénteken 13:00-tól 16:00-ig
Az adományokat rendszeresen, célzottan juttatjuk el a kárpátaljai Nagydobrony településre.
A nagydobronyi polgármester kérése alapján most a legnagyobb szükség tisztítószerekre, nedves kéztörlőre, fertőtlenítő szerekre, tavaszi ruhákra, takarókra, pelenkára, játékokra, taneszközökre van.
Nagydobronyban már kialakítottak egy központi kifőzdét is, ezért szívesen fogadnának a tartós élelmiszerek mellett zöldséget, gyümölcsöt is
A rászorulók nevében köszönjük a segítséget, a támogatást!
2022. március 24.

Ukrajnából menekülni kényszerült személy befogadása esetén az alábbi információk lehetnek hasznosak:

 • A Szlovák Köztársaság területére lépéskor a rendőrség jelen lévő tagjánál, még a határátkelőhelyen való ellenőrzés során kérvényezni  el az ideiglenes menedéket
   
 • Ha a menekült már a Szlovák Köztársaság területén tartózkodik, kérvényezheti a Szlovák Köztársaság Rendőri Testületének az elszállásolás helyén területileg illetékes idegenrendészeti osztályánál (legközelebb a Bitúnková 5204/8, 640 02 Nové Zámky címen) az ideiglenes menedéket.
   
 • Ha a menekültnek van útlevele, személyazonosító vagy egyéb okmánya, azonnal biztosítva lesz számára az ideiglenes menedék. Ha nincs semmilyen okmánya, ez esetben a kérelme 30 napon elbírálásra kerül, de az ideiglenes menedék ez esetben is biztosítva lesz számára.
   
 • Menekült elszállásolásáért járó támogatás – Törvénytár 55/2022 számú, az Ukrajnai helyzettel kapcsolatos bizonyos intézkedésekről szóló törvény 36a§-a alapján:
  - azon személy, aki az önkormányzat területi körzetében lakáscélú ingatlannal rendelkezik és menekülteknek szállást biztosít,
  - jogosult térítésre a menekült elszállásolásának minden napjáért
            7 eur/felnőtt személy/nap
           3,5 eur/gyermek/nap
   
 • Minden esetben jelezni kell az elszállásolási szándékot személyesen a Városi Hivatalban vagy e-mailben az info@kolarovo.sk címen
Gúta városa a befogadni kívánt személynek:
 • Szociális tanácsadást nyújt, információkkal látja el a menekülteket
 • Segítséget nyújt a kérvények beadásáná
 • Eligazítást nyújt a munka- és családügyi hivatal felé benyújtott kérelmekkel kapcsolatosan
 • Kiskorú gyermeknek, diáknak iskolalátogatással, beiratkozással kapcsolatos teljeskörű segítségnyújtást biztosít
 • Élelmiszercsomagot és alap higiéniai eszközöket biztosít
További információk:
2022. március 18.

Adománygyűjtés-változás a nyitvatartásban!

Városunkban továbbra is folyik az adománygyűjtés. Adományaikat 2022. március 12-től új nyitvatartás szerint:

 • hétfőn 13:00-tól 16:00-ig,
 • szerdán 13:00-tól 17:00-ig
 • pénteken 13:00-tól 16:00-ig

várják munkatársaink Gútán a Szövetkezet termében .

Az adományokat rendszeresen, célzottan juttatjuk el a kárpátaljai Nagydobrony településre. Nagydobronyban a napokban alakítottak ki egy központi kifőzdét. Ennek a feltöltése történik most élelmiszer nyersanyagokkal, ezért szívesen fogadnának a tartós élelmiszerek mellett zöldséget, gyümölcsöt is

A rászorulók nevében köszönjük a segítséget, a támogatást!

2022. március 11.


10. hét eseményei

Tisztelt gútai polgárok!

Egy rövid összefoglalót készítettem az elmúlt hét segélynyújtási tevékenységéről!

Eddig összesen 5 szállítmány ért célba Nagydobronyba. Fuvaronként 2 – 2,5 tonna áru. Ennek javarésze lakosaink, vállalkozóink adománya. Gúta Városa élelmiszert, áramfejlesztőt, valamint két fuvart biztosított. A mai napon, pénteken, indul a hatodik fuvar. Liszt és tartós élelmiszer kerül a szállítmányba. Mivel gyermekek is gyűjtöttek, került a csomagokba édesség is. Gondolom, megörvendeztetik vele a kis nélkülözőket. Jövő hét hétfőn vagy kedden tervezzük a következő élelmiszerszállítmányt. Tervben van egy hűtőkocsis szállítás is, ami friss marhahúst tartalmazna. Ennek felét fizetné a város.

Az adományok közt a tartós élelmiszeren, ruhákon, tisztálkodási eszközökön kívül volt áramfejlesztő, hosszabbítók, villanylámpák, babakocsik, bőröndök, némi kötszer, pelenkák. Érkezett eddig 1500 kg liszt, a napokban várunk nagy teljesítményű áramfejlesztőket. Természetesen rendelkezünk az adományozók névsorával.

Nagydobronyban a napokban alakítottak ki egy központi kifőzdét. Ennek a feltöltése történik most élelmiszer nyersanyagokkal. Sajnos már most is akadozik az áramellátás, várhatóan áram nélkül maradhatnak napokra, hetekre (ezért van szükség az áramfejlesztőkre). Naponta 300 – 350 menekült étkeztetését kell biztosítaniuk.

Napi kapcsolatban állunk a járási civilvédelmi szervekkel, az állami rendőrséggel, valamint a járási vöröskereszttel – a mai napig járásunkban nincs a falvakat vagy városokat érintő különleges helyzetre vonatkozó rendelkezés. Természetesen figyelemmel követjük a válsághelyzetre vonatkozó rendelkezéseket. Ha kell, napra készen tájékoztatjuk városunk lakosait.

Tisztelettel: Horváth Árpád polgármester

Gúta, 2022. március 11.


9. hét eseményei

Tisztelt gútai polgárok!

Engedjék meg, hogy röviden tájékoztassam önöket az aktuális eseményekről a rendkívüli helyzetet illetően.

Elsősorban szeretném megköszönni azt a sok-sok segítséget, amit az elmúlt egy hét folyamán nyújtottak a háború sújtotta rászorulónak, akár anyagi, pénzügyi, logisztikai vagy erkölcsi támogatásukért. Három rakomány ért célba Nagydobrony településre és ebből részesülnek majd a környező kisebb települések is. Engedjék meg, hogy tolmácsoljam a nagydobronyiak köszönetét és háláját a gútaiaknak! A következő szállítmányt hétfőre tervezzük útnak indítani. Továbbra is várjuk adományaikat a már ismert szövetkezeti iroda épületében. 

Városunk a civilvédelmi előírásoknak megfelelően az év minden napján felkészült a rendkívüli helyzetek kezelésére. Nemcsak a háborús eseményeknél, de árvíz, természeti, vagy egyéb ipari katasztrófa esetén néhány órán belül tud segítséget nyújtani nagyobb rászoruló csoportoknak is. A krízisrendszerbe besorolt épületek egyik óráról a másikra tudnak elszállásolni. (halászház, vadászház, sportszálló – 60 ágy elkészítve). A magánkézben lévő szállók is tudnak segíteni több ággyal. A tornatermeink is tudnak órák alatt készenléti elszállásolást biztosítani, de ezekkel csak a legvégső esetben számolunk. A két iskolai konyhánk kapacitása megemelhető akár 300 adaggal is. Naponta kétszeri meleg étel elkészítése sem jelent gondot. Kapcsolatban állunk a Szlovák Vöröskereszt járási vezetőségével, a kölcsönös segítség biztosítását illetően. A gútai ”gyermekotthon” is felkészült fiatalkorúak ellátására, megsegítésére. Ebben az esetben a szociális és családügyi minisztérium rendeleteit követik.

A krízishelyzetben rendelkezésünkre állnak személyszállítóeszközök, teherautók, munkagépek stb., a rendszerbe besorolt vállalatoktól. Biztosított az esetleges orvosi ellátás. Természetesen a tűzoltóság, az állami és városi rendőrség 24 órás fokozott, megerősített szolgálatot biztosít ilyen helyzetekben. Mindezen tevékenységet a falvak és városok a járási civilvédelmi stábbal koordináltan végzik.

Remélem, hogy Ukrajnában mihamarabb elhallgatnak a fegyverek és visszatérhetnek otthonaikba az elűzött családok. Addig, is állandóan azon vagyunk, hogy minden lehetőséget kihasználva városunk segítse a háború megszenvedőinek fájdalmát.

A rendkívüli helyzetet illetőn bárkinek, bármilyen kérése van bátran hívja a városi hivatal ismert telefonszámait.

Tisztelettel    Horváth Árpád polgármester

Gúta, 2022. március 3.


Tisztelt gútai polgárok!

Bizonyára mindannyian követik az ukrajnai háborús történéseket. Minden jóérzésű ember segíteni szeretne most a háborús övezetekben élők sorsán. Nehéz megrendülés és fájdalom nélkül beszélni azokról a képsorokról és hírekről, amik a médiákon keresztül eljutnak hozzánk. Gútán is beindult több helyen a gyűjtés.

Ahhoz azonban, hogy időben és pontosan célt érjenek a segélyszállítmányok, szükség van központosított szervezésre, koordinációra. Ezt a szervezést fogja biztosítani Gúta Városa. Pontokba szedve írnám le a legfontosabb tudnivalókat.

2022. március elsejétől a Szövetkezet nagytermében nyitjuk meg a központi begyűjtőhelyet (megközelíthető a Híd utcáról, a szövetkezet épületénél). Kérünk mindenkit, hogy adományaikat itt adják le. Nyitvatartás reggel 8.00 órától, délután 16.00 óráig. Itt pontos átvétel fog történni, valamint szétválogatás. Ezután kerül sor a következő napi szállítmány előkészítésére, csomagolására, listázására. A szállítmány csak pontos leírással (ukránul is) jut át a határon.

Gúta Városa egyenesen a kárpátaljai Nagydobrony városába küldi a szállítmányokat. A nagydobronyi kistérségben összesen 12 ezer ember él. Jelenleg azonban a háború elől menekülők százai haladnak át a településen.

A nagydobronyi polgármester kérése alapján most a legfontosabb a tartós élelmiszer. Konzervek, pástétomok, cukor, tészta, levesek, gyermekeknek szárazsütemény, csokoládé. Fontosak a tisztítószerek, mint sampon, szappan, toalettpapír, pelenka, nedves kéztörlő, fertőtlenítő szerek.

A város honlapján, a GútaTV oldalán és a szociális háló elérhetőségein rendszeresen tájékoztatni fogjuk polgárainkat a legfontosabb tudnivalókról a gyűjtéssel kapcsolatban, valamint az aktuális segítségnyújtás lehetőségeiről.

Segítségüket előre is köszönöm a rászorulók nevében.

Horváth Árpád, polgármester

Gúta, 2022. február 28.


 

Prílohy

Köszönő levél.PDF

Köszönő levél.PDF
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 570,98 kB
Dátum vloženia: 4. 4. 2022 21:28
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 4. 2022 15:02
Autor: Štefan Husvéth

Események

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

logologologologo

segitség

Aktuálne počasie

dnes, hétfő 4. 12. 2023
erős felhőzet 2 °C -4 °C
kedd 5. 12. enyhe havazás 2/-2 °C
szerda 6. 12. havazás 1/0 °C
csütörtök 7. 12. erős felhőzet 2/-2 °C